מה זה הסכם ממון?

ליצירת קשר עם עו״ד הסכם ממון - אורי גנור, השאירו פרטים:

חיפשתם מידע בנושא ״מה זה הסכם ממון?״ – מקומכם איתנו!

אתם בני זוג, המנהלים  ביחד חיי זוגיות, כבר תקופה מסוימת. אתם מעוניינים להמשיך ולנהל את הקשר הזוגי, כ"ידועים בציבור", או להינשא.

הקשר הזוגי, ודאי כולל חברות, אהבה, משפחתיות, הולדת ילדים וכו'. זה ברור.

אבל הקשר הזוגי, כולל גם ענייני ממון ורכוש. זה יכול להיות רכוש שיש לכל אחד מכם מהעבר, רכוש שתצברו ביחד במהלך הקשר הזוגי, או רכוש אישי שיצבור כל אחד מכם לחוד, במהלך הקשר שלכם. 

כשאני כותב על "רכוש" או "ממון", כוונתי לכל דבר בעל ערך כספי ( או רגשי ), דירות, כסף, מניות, משכורות והכנסות, מתנות וירושות, מוניטין אישי וכיו"ב. הכל. אקרא לזה במאמר הזה "רכוש".

הרכוש הזה, נכנס למסגרת חדשה. למעין אישיות משפטית חדשה. למסגרת הדומה לשותפות עסקית רגילה, הלא היא הזוגיות שלכם.

כן, נכון, הזוגיות, בהיבט הממוני והכלכלי שלה, דומה לכל עסק כלכלי רגיל. ואז, הכל מתערבב. וככל שחולפות יותר שנות זוגיות, בהן גם נולדים לכם ילדים, האבחנה בין רכוש אישי של כל אחד מכם, לבין רכוש משותף, קשה יותר.

והאבחנה הזו קשה שבעתיים, כאשר אתם נפרדים. מה זה הסכם ממון מבינים באמת כשהפרידה היא בנסיבות עכורות, כואבות, שיש בהן רגשות עזים.

במצב כזה, אתם תיקלעו לסכסוך כמעט ודאי. והסכסוך הזה, יגרור אתכם להליכים משפטיים כואבים וסוחטים רגשית, וכן, סוחטים גם את הכיס שלכם. יקר. חוץ מ״מהו הסכם ממון?״, קראו עוד: למה חשוב לעשות הסכם ממון?.

כידוע לכולנו, אחוז הגירושין והפרידות בישראל, מגיע ל 50%, והוא נמצא בעלייה כל הזמן.

הסיכוי שתיפרדו, ותיקלעו לסכסוך כזה, גדול מאי פעם (למרות שאתם, המאוהבים כרגע, לא מסוגלים לראות את זה קורה לכם, אני יודע).

מה זה הסכם ממון?

וכאן נכנס לתמונה הסכם ממון. אבל מהו הסכם ממון? 

בואו נדבר על זה – מהו הסכם ממון? כשאתם מודעים לאפשרות שזה יקרה לכם, ולפני ש"תקדמו" או "תפתחו" או "תמסדו" את הקשר שלכם, מבעוד מועד, עכשיו – אחרי שקראתם את המאמר הזה, תסדירו מראש את כל ענייני הרכוש שלכם, במסמך שנקרא הסכם ממון.

בהסכם הממון יקבע באופן ברור מה קורה בפרידה שלכם: "מה שלי", "מה שלך", "מה של שנינו". זה יציל אתכם מהסיוט של פרידה קשה ורעה.

אל תשבו ותשאלו את עצמכם, מה זה הסכם ממון. תתחילו כבר להכין אותו ולהסדיר למשל, מה קורה עם רכוש עבר של כל אחד מכם, האם הוא "מתערבב" בזוגיות, והופך להיות שייך לשניכם, או נישאר אישי? מה קורה עם מתנות או ירושות שכל אחד מכם יקבל במהלך הקשר הזוגי? האם זה אישי, או משותף? תסדירו מה קורה עם ההכנסות השוטפות שלכם, כולל הצבירות הסוציאליות, מה קורה עם צבירת מוניטין אישי, מה לגבי רכישת דירה למשל, כאשר המימון שלכם לא יהיה שווה וכיו"ב.

הכל יוסדר בהסכם ממון ( ואם לא מתאים לכם להסדיר את הכל- תתמקדו ב 4-5 נושאים החשובים ביותר, הכבדים, ורק אותם תסדירו. גם טוב. )

אז מה זה הסכם ממון? לקריאה נוספת וממצה קראו עוד כתבות: כאן

אולי יעניין אותך גם:

ליצירת קשר עם עו״ד הסכם ממון - אורי גנור, השאירו פרטים:
עו"ד אורי גנור

עו"ד אורי גנור

עורך דין הסכם ממון אורי גנור, הנו המשרד היחיד בישראל, העוסק ומתמחה, באופן בלבדי, יחודי וארצי, אך ורק, בהסכמי ממון בין בני זוג, ופועל כ – עו"ד הסכם ממון בלבד.

עוד מאמרים שכדאי לך לקרוא:

דילוג לתוכן