הוצאת ילדים לחו"ל – חטיפת ילדים

ליצירת קשר עם עו״ד הסכם ממון - אורי גנור, השאירו פרטים:

הוצאות ילדים לחו"ל – מידע בתמצית:

לאחד מכם יש אזרחות זרה או נוספת, ואתם מתגוררים בישראל. יש או יהיו לכם ילדים. איפה יגודלו הילדים? בישראל או במדינת האזרחות הזרה?

זוגות מתקשים מאוד להסדיר את הנושא. בדרך כלל, הרצון של מי שהוא אזרח ותושב ישראל, הוא חד משמעי. להימנע מהוצאת ילדים משותפים לחו"ל.

שהילדים יגודלו ( ויחונכו ) בישראל, אלא אם כן יסכימו שני בני הזוג גם יחד אחרת בבוא היום. כלומר, שגידול הילדים בישראל, יהיה מוסכם, כברירת מחדל, על שני הצדדים.

הדיון בשאלה הזו, מוביל בד"כ למחלוקת קשה בין בני הזוג. ולכן, בני זוג מחליטים בסופו של דבר, שלא להסדיר את הנושא, ולהשאיר אותו פתוח.

ואז, לעתים, בעקבות סכסוך בין בני הזוג שמוביל לפרידה, בעל האזרחות הזרה מוציא את הילדים, ללא ידיעתו וברור שללא הסכמתו של בן הזוג "הישראלי", ומביא אותם למדינתו.

למעשה, במצב כזה של הוצאת ילדים לחו"ל ללא רשות אחד ההורים, ניתן לדבר על חטיפת ילדים. ואז, כאשר הילדים נמצאים בחו"ל, ואתם רוצים להחזירם לישראל, או אפילו סתם רוצים לראות אותם, העניינים מסתבכים.

לאן תפנו? לבית המשפט בישראל? שיזמין את בת זוגכם לשעבר לדיון בישראל בשאלת הילדים? היא הרי לא תגיע לדיון. ואז, לאחר שתוכיחו שהמצאתם לה את מסמכי בית הדין וההזמנה לדיון ( וזה לא פשוט ), אולי יינתן פסק דין לטובתכם, במעמד צד אחד. פסק הדין יורה אולי, להשיב את הילדים לישראל. ואז? מה תעשו? בת זוגכם הרי לא תציית לו.

תנסו לאכוף את פסק הדין הישראלי במדינת בת זוגכם? זו תהיה משימה כמעט בלתי אפשרית. 

כדי למנוע את הסכסוך המתואר ( בקיצור ) לעיל, ניתן לקבוע בהסכם הממון, הסדר כזה:

הוצאת ילדים משותפים לחו"ל - חטיפת ילדים
הוצאת ילדים משותפים לחו"ל

הוצאת ילדים משותפים לחו"ל – מתי זה יחשב כחטיפת ילדים על פי אמנת האג?

  1. בני הזוג מסכימים לגדל את ילדיהם המשותפים בישראל.
  2. איש מהם, לא יוציא את ילדי בני הזוג אל מחוץ לישראל ללא הסכמת בן הזוג האחר בכתב, וזאת בין אם הצדדים ייפרדו, ובין אם לאו, עד הגיע הילד/ים לגיל 18.
  3. היה ומי מבני הזוג לא ישיב את הילד המשותף ו/או הילדים המשותפים לישראל בתום התקופה שהוסכמה בכתב כאמור, ובהעדר הסכמה בכתב, ייחשב הדבר כ"חטיפת ילדים קטינים" על פי אמנת האג בעניין.
  4. הצד השני יהיה זכאי לפיצוי כספי בסך של 100,000 $.
  5. בית המשפט שיכריע בעניין הילדים, יהיה בית המשפט המוסמך בישראל ולא בשום מקום אחר בעולם, לרבות לא במדינת האזרחות הזרה.

יש לכם שאלות נוספות בכל הנוגע להוצאת ילדים לחו״ל? צרו איתנו קשר, ונשמח לסייע בכל.

עוד יכול לעניין אתכם בנושא:

ליצירת קשר עם עו״ד הסכם ממון - אורי גנור, השאירו פרטים:
עו"ד אורי גנור

עו"ד אורי גנור

עורך דין הסכם ממון אורי גנור, הנו המשרד היחיד בישראל, העוסק ומתמחה, באופן בלבדי, יחודי וארצי, אך ורק, בהסכמי ממון בין בני זוג, ופועל כ – עו"ד הסכם ממון בלבד.

עוד מאמרים שכדאי לך לקרוא:

דילוג לתוכן