דוא"ל: ganoradv@gmail.com

המרכז להסכמי ממון

הסכם ממון לטובת האישה

מה זה אומר? מה הכוונה?

אני שומע את הביטוי או האמירה הזו לא פעם, מצד בן הזוג. מאחר ואני עורך דין הסכם ממון, אני נקלע לכל מיני התבטאויות, שלפיהן  משתמע, כאילו שמישהו עושה טובה למישהי: "הלכתי לקראתה, והסכם הממון כולו הוא לטובתה". או, "הייתי פראייר, כי עשיתי הסכם ממון לטובת האישה". או "עשיתי שגיאה- הסכם הממון שעשיתי, היה לטובת האישה". "או עורך הדין הכין הסכם ממון לטובת האישה".

ראשית, בואו נעשה סדר בעניין הזה. הסכם ממון, כמו כל הסכם אחר, הוא/היא הסכמה בין שני אנשים.

בבסיס הסכם הממון, ישנה הסכמה של שניכם, לחתום על ההסכם הזה. ולכן, אם אתם חושבים שההסכם המונח לפניכם לחתימה, הוא חד צדדי, "לטובת האישה", אל תחתמו עליו.

שנית, לא כל מה שנראה לכם כהסכם ממון לטובת האישה, הוא אכן כזה. לדוגמא: בת זוגכם מטפלת, או תטפל בעתיד בילדיכם המשותפים, תטפל בכל מה שקשור במשק הבית המשותף, תהיה היועצת, אשת הסוד, והחברה הנאמנה שלכם, תפנה לכם את כל הזמן שבעולם, כך שתוכלו להגדיל את ממונכם ועושרכם. לעתים, בת הזוג שלכם, תקריב את הקריירה שלה, למען הבית המשותף.  היא, "החצי השני שלכם" נושאת בכל הנטל הנ"ל. מגיע הסכם הממון, ומתגמל אותה בעבור כל שתואר.

לדוגמא: הסכם הממון יקבע, שאתם צריכים להכניס למשק הבית המשותף 70% מההכנסות שלכם, והיא רק 30% מהם. האם זה ייחשב להסכם ממון לטובת האישה?

או ייקבע בהסכם הממון, שדירת המגורים שלכם, שבה תגדלו את ילדיכם, תהיה משותפת, במהלך 20 שנות נישואין- למרות ההשקעות הגבוהות יותר שלכם, בני הזוג. האם זה אומר שהסכם הממון הוא "לטובת האישה"?

השם המלא של המסמך הזה, שחתמתם עליו, או המיועד לחתימה כעת, הוא הסכם ממון בין בני זוג. יש ממון, אבל יש זוגיות. זה לא הסכם ממון רגיל, עסקי, קר, אינטרסנטי נטו. זה הסכם ממון שלכם, כבני זוג, של הזוגיות שלכם, כשותפים לדרך ארוכה, לגידול ילדים, לצליחה משותפת של משברים, כולל משברים עסקיים.

אז אם אתם מעניקים לבת זוגכם "משהו", זה לא אומר שזה הסכם ממון לטובת האישה. ואני לא אומר, ממש לא, שה "משהו" הזה הוא רכוש עבר שלכם, או רכוש עתידי שתקבלו מהמשפחות שלכם. אבל משהו כלשהו, ששניכם תסכימו עליו, אפילו סמלי לעתים, כפיצוי מה, או עידוד מה, או סתם בגלל הנדיבות שלכם לחצי השני שלכם- למה לא? זה לא יהפוך אתכם לפראיירים או מנוצלים. זה יהפוך אתכם למתחשבים, ואת הזוגיות שלכם, לטובה יותר.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב pinterest
Pinterest
עו"ד אורי גנור

עו"ד אורי גנור

עורך דין הסכם ממון אורי גנור, הנו המשרד היחיד בישראל, העוסק ומתמחה, באופן בלבדי, יחודי וארצי, אך ורק, בהסכמי ממון בין בני זוג, ופועל כ – עו"ד הסכם ממון בלבד.

עוד מאמרים שכדאי לך לקרוא:

גלילה לראש העמוד