דוא"ל: ganoradv@gmail.com

המרכז להסכמי ממון

צוואה הדדית

צוואה הדדית, היא המסמך החשוב ביותר עליו חתמתם אי פעם עד היום. מכל סוגי הצוואות, צוואה הדדית, היא המסמך היחיד שיוכל למנוע סכסוך בין ילדיכם, לבין בן/בת זוגכם, לאחר פטירתכם.

העניין פשוט בתכלית. ללא צוואה הדדית, הילדים שלכם יורשים אתכם ביחד עם בת/בן זוגכם הנותר/ת בחיים. במילים אחרות, הילדים הופכים להיות שותפים, יחד עם האחרון מביניכם הנותר בחיים.

למידע נוסף על עורך דין צוואות.

ומה קורה לשותפויות? לנכסים משותפים? לעסקים בין שותפים? הם מתפרקים. נוצרים סכסוכים בין השותפים. ניסיון החיים מלמד את זה. קראו באינטרנט, ותראו כמה מבין סכסוכי הירושה, נובעים מכך שלא הושארה צוואה הדדית.

בדוגמא הקלאסית, מדובר על דירת המגורים שלכם. נניח ששניכם גרים בדירה. לא ערכתם צוואה הדדית. עם מותו של אחד מכם, הילדים שלכם ( או שלו מנישואין קודמים ), הופכים להיות בעלים של הדירה, ביחד עם בת הזוג שלו ( אם ילדיכם ).

לאחרון מביניכם הנותר בחיים, יהיו שלושה רבעים בדירה, ולכל הילדים יחד- רבע. עם הזמן, הילדים מתחילים לרטון על כך שאמם גרה בדירה לבדה, גרה בדירה שהיא גם שלכם, כל זאת מבלי שיהיה בכך צורך ( לדעת הילדים ). הם ינמקו את זה בנימוקים שונים, אבל בסופו של דבר, ידרשו לפרק את השיתוף בדירה, ידרשו לקבל את חלקם בדירה ( שתימכר ), בקיצור- ידרשו מבן הזוג הנותר בחיים לפנות את הדירה.

המצב הזה הוא בלתי נסבל. 

אל תגידו ש "לנו זה לא יקרה". או "הילדים שלנו כה אוהבים אותנו, ובחיים לא יחשבו על דבר כזה". מוטב שלא תשלו את עצמכם בעניין.

המסמך היחיד המונע את זה הוא עשיית צוואה הדדית, עם עורך דין המומחה לצוואה הדדית.

צוואה הדדית שונה מ"סתם" צוואה, מאחר וצוואה רגילה ניתן לשנות. צוואה הדדית, ניתן אמנם לשנות, אבל אז צריך להודיע לבן הזוג על כוונה לשנות אותה.

אם בן הזוג הנותר בחיים ירצה לשנות את צוואתו, הוא לא יהיה רשאי לעשות כן, לגבי מה שירש מבן זוגו.

בצוואה הדדית, אתם גם מבטיחים חיים שלווים לנותר בחיים מביניכם אחריכם, וגם מבטיחים שהחלק שהתכוונתם להעביר ליקיריכם, אכן יגיע אליהם.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב pinterest
Pinterest
עו"ד אורי גנור

עו"ד אורי גנור

עורך דין הסכם ממון אורי גנור, הנו המשרד היחיד בישראל, העוסק ומתמחה, באופן בלבדי, יחודי וארצי, אך ורק, בהסכמי ממון בין בני זוג, ופועל כ – עו"ד הסכם ממון בלבד.

עוד מאמרים שכדאי לך לקרוא:

גלילה לראש העמוד